«

»

Oca 15

Trabzonspor 89 Türk Telekom 78

Karşılaşmanın ilk periyotu karşılıklı basketlerle geçerken, Trabzonspor ilk dakikalarda üstünlüğü ele geçirdi. Daha sonra ise Türk Telekom aradaki farkı kapatarak oyundadengeyi kurdu. Karşılıklı basketlerle geçen ilk periyot 18-17 Trabzonspor’un lehine sonuçlandı.

İkinci periyota hızlı başlayan Türk Telekom bir ara öne geçerken, daha sonra bordo-mavili takım Randle ile bulduğu basketlerle farkı 6 sayıya kadar çıkardı. Türk Telekom teknik heyeti, farkın açılması üzerine mola aldı. Mola sonrası da etkili oyununa devam eden Trabzonspor, aradaki sayı farkının kapanmasına engel olarak devreyi 41-35 önde kapattı.

Devre arasından sonra çok etkili bir oyun sergileyenTrabzonspor, üçüncü periyotun bitimine 4 dakika 56 saniye kala farkı 12’ye çıkardı. Trabzonspor özellikle Brown ve Gibson ile bulduğu basketlerle farkın kapanmasını engellerken, bu periyotu da 11 sayı farkla 62-51 önde bitirdi.

Karşılaşmanın son periyoduna Türk Telekom yine üç sayılık basketle başladı. Gibson’un tüm karşılaşma boyu devam eden etkili oyunu bu periyotta da devam edince, bordo-mavili takım maçın bitimine 7 dakika 11 saniye kala farkı tekrar 14’e çıkardı.

Türk Telekom, özellikle faul atışları sonucu kaydettiği basketlerle bitime 2 dakika 13 saniye kala farkı 8 sayıya kadar düşürdü. Trabzonspor ise tekrar oyunda dengeyi sağlayarak karşılaşmadan 11 sayı farkla 89-78 galip ayrıldı.

 

Kaynak:Fotomaç

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>