«

»

Eki 28

GOLLER ARDI ARDINA GELİNCE ARTNİYET BAŞ GÖSTERDİ

GOLLER ARDI ARDINA GELİNCE ARTNİYET BAŞ GÖSTERDİ

Trabzonspor maça berbat başladı. İlk 15 dakikada maçı idare eder vaziyetteydi.
Böylesine zayıf bir rakibi yakalamışken golleri sıralaması gerekirken oyununda bariz bir karaktersizlik vardı. Halbuki bizim bildiğimiz Trabzonspor bir efsaneydi. İç sahada yenilmeyen, rakip takımın ayaklarının titrediği, berabere kalırsa galip gelmiş gibi sevindiği bir takımdı Trabzonspor.

***

Gelin görünki bugün izlediğimiz Trabzonspor ne yaptığını bilmeyen, nerede olduğunu bilmeyen futbolcuların
oluşturduğu yani Trabzonspor’un büyüklüğünün farkında olmayan futbolcuların oluşturduğu bir takım olmuş.
Karşısında ikinci lig adayı bir ekip olan Gaziantepspor varken bile ilk 60 dakika da karakterini sahaya koyamadı Trabzonspor. Bu kadro Şota’ya iki gömlek fazla gelmiş belliki. Geçen hafta hazır olmayan Deniz Yılmaz’ın tekrar ilk 11’de olması, ne yapacağı belli olmayan Constant’ın solbekde başlaması kadroyu yapboza döndüren Şota’nın hatasıdır. Trabzonspor antrenör yetiştirme kulübü değildir.Süleyman Hurma Şota’nın buraya gelmesindeki baş sorumludur. Şota iyi niyetli olabilir ama Trabzonspor’da teknik direktörlük yapacak yeterlilikde değildir. Trabzonspor kimsenin şikayet edeceği bir takım değildir. Trabzonspor’da direktör olan, hoca olan kişiler sorumluluktan bu derece uzaklaşamaz. Kadro değeri 100 milyon euro’nun üzerindeki bir takımın böyle futbol oynamaya hakkı yok. Rabotniçki gibi bir takıma eleneceksin;yönetim olarak taraftardan özür dilemeden;elenen futbolcudan hesap sormadan;profesyonel davranmayan futbolcuya ceza kesmeden devam edeceksin. -Trabzonspor’u ilk maçta yalnız bırakan Onur’a ceza vermeyip aksine ikinci maçta ödül vererek kaleye geçireceksin- Kol kırılır yen içinde kalır!Gelin görün ki ne Hurma ne Şota buna riayet etmediler. İkisi de iç sıkıntıları basınla paylaştı.

***

Günün en önemli konusu ise bütün taraftarın ve camianın huzurunu kaçıran hakemin yönetimindeki tutarsızlıktır. Hakem Trabzonspor’un iki tane net penaltısını vermedi.
Objektif bakış açısıyla değerlendirmem gerekirse Gaziantep’in de bir penaltısını vermedi. Trabzonspor’un golünde de ofsaytı görmedi.

***

Maç 2-0 olduğunda takımın bir karakter göstermesini umutla bekledim. Son dakikaya kadar takımı gol atsın diye bekler gerçek taraftar.
İkinci devrede Cardozo ve Ndoye girince Erkan’ın oyuna ağırlığını koymasıyla maça ortak olan Trabzonspor oyunda üstünlüğü ele geçirdi.
Lakin sakin bir oyun olmayınca 3. gol bir türlü gelmedi. Gaziantepspor dağıldı ve Trabzonspor’u izlemeye başladı. Trabzonspor’da Erkan nerede olduğunu hatırladı.
Oyunu yönlendiren tek oyuncu o oldu. Cardozo son saniyede penaltı olduğunu bildiği için topu bıraktı ama hakem -tıpkı Cüneyt Çakır’ın art niyetli şekilde Galatasaray
maçındaki penaltıyı vermemesi gibi- bu penaltıyı vermedi.

***

Trabzonspor taraftarı bu hataların masum olan hatalar olmadığını idrak etmiştir. Trabzonspor ne kadar kötü oynasa da planlı olarak yıpratılmaktadır. Trabzonspor art niyetli şekilde hakem kararlarıyla 10 haftada tam 13 puan kaybetmiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>