«

»

Ara 16

Uefada Trabzonsporun rakibi PSV Eindhoven 16 Aralık 2011

Trabzonsporun rakibi diğerlerine göre daha kolay ve türk futboluna lig kalitesi olarak yakın olan Hollanda’dan Psv oldu.PSV Trabzonspor için denk bir rakip diye düşünüyorum.Özellikle ilk maçın içerde olması rakibin 1 veya 2 farklı mağlup edileceği düşünülürse rakibi elememiz anlamına gelecektir.PSV tarafının Trabzonspor eşleşmesinden ötürü endişe içinde Trabzonspor’un ise tarihinde son 16’ya kalma fırsatını diğerlerine nazaran gücü az olan PSV karşısında test etme şansı olacağından Trabzonspor tarafının özgüven ve cesaretle PSV karşısına çıkacağını düşünüyorum.Trabzonspor PSV gibi bir rakiple eşleştiği için kendini bir adım önde görüyor ve ona göre transfer yaparak şubat’a kadar hazır hale gelecektir.Şenol Hoca  gerçekten rakibi iyi tanıyor Avrupa futbolunu iyi biliyor.Ve açıklaması da şu şekilde:

 

Güneş’ten PSV açıklaması

Güneş, “Şampiyonlar Ligi’nde oynayacağımız bir rakiple UEFA’da eşleştik. Şampiyonlar Ligi’nde olsaydık, daha iyi olurdu. Ama Hollanda’da taraftar desteğimiz ile birlikte oynamamız iyi olacak. Biz PSV bakışımız R.Madrid ve Barcelona göre farklı olacak. PSV bizim işimize gelir. İnşallah eleyip, bir üst tura çıkarız” dedi.

 

Şenol Güneş ile Trabzonspor devre arasında defansa ve santrafora düzgün transfer yaparsa PSV’yi eleriz!

 

PSV’yi şöyle bir incelediğimde Lille Cska ve Inter’in yanından bile geçemeyecek kadar ucuz kadrolu ve normal futbolculardan kurulu bir takım.Tİpik bir Hollanda total futbol takımı.En tehlikeli oyuncuları Belçikalı Martens ve Tovainen.Teknik ve kolay gol atan bir takım.Zayıf yanları ise kolay gol yemesi.Defansında zaafiyet yaşaması.Trabzonspor içerde gol yese bile 3 ve 4 gol atacak kapasitede bir takım.Tabi ki santrafor ve defansa takviye yapılırsa.Artık top yönetimde.PSV’yi elersek diğer turlar sadece bize hediye olur.Yani ekstra turlar olur.O yüzden bu tur geçilmelidir.Gignac  alınırsa PSV Gignac ve Burak’tan en az 3 gol yer.Fazlasını da yiyebilir!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>